Výhodné spoření

Napsal admin • Oct 3rd, 2011 • Rubrika: Uncategorized

Výhodné spoření může mít různé formy. My si tyto formy výhodného spoření postupně představíme. Je přece škoda svoje peníze nechávat ležet ladem na běžnémm bankovním účtě.

Různá výhodná spoření

Stále je hodně takových lidí, kteří svoje životní úspory drží na běžném bankovním účtě. Na běžném bankovním účtě je téměř nulový úrok (nejčastější je úrok 0,1 procenta ročně). Peníze vám tedy postupně užírá inflace. Je tedy dobré peníze přesunout z běžného účtu někam jinam, kde se vám peníze budou i zhodnocovat. Postupně si představíme jednotlivé produkty pro výhodné spoření.

Spořící účet

Mezi výhodné spoření patří v Česku určitě spořící účty. Spořící účet je dobrý v tom, že nejste nijak vázaní a můžete peníze ze spořícího účtu kdykoliv vybrat. Roční úrok se u spořících účtů pohybuje v současnosti okolo 2 procent ročně. Mezi nejvýhodnější spořící účty patří ING konto od ING. Případně doporučuji se podívat na článek spořící účty srovnání.

Termínovaný vklady

Mezi výhodné spoření lze také určitě zařidit i termínované vklady. U termínovaných vkladů se zavážete na delší dobu (třeba 1 rok nebo 2 roky), že nebudete peníze z termínovaného vkladu vybírat a díky tomu vám mohou nabídnout vyšší úrok. Roční úrok může být tedy i přes 4 procenta ročně. Vždy zaleží na tom, na jak dlouho je termínovaný vklad vázaný.

Stavební spoření

Stavební spoření se i přes časté změny podmínek stále drží mezi výhodnými spořeními. Stavební spoření je výhodné zvláště díky statní podpoře. V současnosti se vyplatí posílat ročně na stavební spoření 20 000 Kč (měsíčně zhruba 1 650 Kč), díky tomu získáte maximální roční podporu ve výši 2 000 Kč. Stavební spoření je většinou úročeno úrokem ve výši 2 procenta. Jsou tam ale zase docela vysoké poplatky za vedení účtu.Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku